Наш блог

Як впровадити систему управління готелем?

Як впровадити систему управління готелем?

Як впровадити систему управління готелем?

Готельний бізнес – галузь, яка потребує ефективних технологічних рішень. Hospitality Management System (HMS) потрібна для продуктивної роботи готелю та підвищення рівня задоволеності його відвідувачів. 

Яку користь вона може принести вашому бізнесу, чим відрізняється від Property Management System (PMS) і як її запровадити – розберемося у статті.

Що таке система управління готелем?

Hotel Management System розроблена для комплексного керування готелем. Програмне забезпечення працює як центральна база даних про бізнес, де вся інформація знаходиться в одному місці та може передаватися до різних відділів завдяки зберіганню в хмарі.

Property management system – це рішення для спрощення процесів, пов'язаних з нерухомістю, призначене для керуючого, інвесторів та власників. 

Таким чином, PMS має лише частину функцій, які може запропонувати HMS.

Яка роль HMS в управлінні готелем?

Система об'єднує кілька робочих середовищ та використовується для оптимізації ключових процесів:

 • Бронювання. Онлайн-бронювання – важливий елемент HMS, який дозволяє бронювати номери через різні канали, зокрема через вебсайт готелю.

 • Реєстрація гостей та керування номерами. HMS дозволяє переглядати та оновлювати статус броні номерів, реєструвати гостей та обробляти платежі.

 • Менеджер каналів бронювання. Система для одночасного управління каналами продажів номерного фонду готелів. Дозволяє адміністрації готелю об'єднати управління всіма сервісами по бронюванню готелів, такими як Booking, Expedia, Airbnb і т.д.

 • Управління прибутками. Система допомагає менеджеру зрозуміти, як коригувати процеси для досягнення кращих результатів та контролю над фінансами.

 • Прибирання номерів. Основна функція – управління господарською діяльністю та обслуговування майна.

 • CRM та управління даними клієнтів. HMS допомагає зберігати дані гостей та надає БД у доступному форматі. Це особливо важливо в організації маркетингових заходів.

 • Звіти та аналітика. Система моніторить поточні процеси для розуміння ефективності бізнесу.

 • Управління бек-офісом. Програма полегшує управління командою готелю та адміністративними операціями. 

 • Послуги у точках продажу. Ця функція потрібна для включення додаткових зборів та знижок на кінцевий рахунок для клієнта.

В цілому, HMS оптимізує основні завдання, систематизує інформацію про бізнес та клієнтів, формує звіти та зберігає фінансові дані в одному місці.

Впровадження HMS у бізнес

Перш ніж почати використовувати систему, важливо забезпечити безперебійність та прозорість внутрішніх процесів.

Основні кроки щодо впровадження програми у бізнес:

 1. Визначте потреби свого готелю. Важливо сформулювати цілі використання рішення. Які проблеми воно вирішить? Виконання яких завдань та операцій спростить? Як вплине на продуктивність команди та ефективність бізнесу загалом?

 2. Замовте комплексне ПЗ. Кастомна розробка – найкращий вибір, щоб отримати систему з потрібними вам функціями, зручним інтерфейсом, високим рівнем захисту даних та можливістю масштабування.

 3. Подбайте про інтеграцію з корпоративними рішеннями. Необхідно налагодити безперешкодну взаємодію нової системи з програмами, що вже використовуються, налаштувати обмін даними та забезпечити доступ для всіх членів команди.

 4. Навчіть персонал. Важливо, щоб кожен член команди навчився працювати з програмою та вмів оптимізувати свої робочі процеси. Це скоротить кількість рутини та підвищить загальну продуктивність.

 5. Перевірте якість роботи. Відстежуйте продуктивність системи та звертайтеся до фахівців за необхідності внесення змін (додавання функцій, нові інтеграції тощо).

 6. Оновлюйте та підтримуйте систему. Недостатньо просто впровадити програмне забезпечення. Важливо його модернізувати та адаптувати під мінливі вимоги бізнесу.

Використовуючи надійне багатофункціональне ПЗ, ви підвищите ефективність управління бізнесом та покращите обслуговування клієнтів. Пам'ятайте, що Hotel Operations Software – невіддільна частина успіху вашого бізнесу!

Безкоштовна консультація

Наші експерти підберуть найкраще рішення