Наш блог

Функції ERP-системи для бізнесу

Функції ERP-системи для бізнесу

Функції ERP-системи для бізнесу

Перші ERP-системи з’явилися ще на початку 1990-х років, а зараз їхнє запровадження є фактично обов’язковим для кожної компанії, яка прагне організувати централізований доступ до своїх даних, ефективно керувати ними, а також автоматизувати бізнес-процеси.

Що таке ERP-система?

ERP (Enterprise Resource Planning) — це інформаційна система, призначена для керування всіма бізнес-процесами та ресурсами організації у вигляді даних. Щоденно компанії накопичують дані, які потрібно зберігати та аналізувати, щоб залишатися конкурентоспроможними, ухвалювати  обґрунтовані бізнес-рішення та швидко реагувати на ринкові зміни. Хоча насправді ERP-система для бізнесу потрібна майже кожній середній і великій компанії, першочергово подібні рішення впроваджують у торгівлі, фінансах, логістиці, на транспорті, в електронній комерції, телекомі.  

Коли виникає потреба в ERP-системі:

  • стало складно контролювати критичну інформацію, яка зберігається у різних відділах;

  • бізнес отримує дані з кількох джерел, збором інформації займаються різні співробітники, а завдання їм ставлять керівники різних відділів;

  • відсутні єдині регламенти збирання та обробки даних, що сповільнює роботу та унеможливлює ефективне їхнє використання.

Якщо вчасно не відреагувати на ці «симптоми», компанія може зіткнутися зі збоями в роботі, складнощами у масштабуванні та зменшенням клієнтської бази.

Функціональні складові ERP-системи

ERP-система — це зазвичай модульна система, що складається з окремих бізнес-застосунків. Кожен із них потрібно під’єднувати окремо, щоб задовольнити певну потребу — у веденні фінансів, керуванні персоналом, закупівлі сировини, доставленні товарів, а також включає функції CRM системи, тощо. Така система може бути універсальною або призначатися для конкретної галузі, наприклад, для виробництва продукції, гуртових чи роздрібних фірм, а також для компаній, що надають послуги, працюють у сфері енергетики, ЖКХ тощо. 

Сьогодні можна впроваджувати локальні рішення (купувати ліцензію та користуватися системою одноосібно на власному обладнанні) або ж регулярно оплачувати доступ до ERP у хмарі (підписка на SaaS-рішення).

Переваги для бізнесу

Запровадження ERP-системи — це завжди інвестиція у майбутнє. Не варто очікувати миттєвих результатів — краще налаштуватися на позитивні зміни у середньо- та довгостроковій перспективі.

Що сучасна ERP-система може дати бізнесу?

Економія на IT 

Замість того, щоб купувати ліцензії кількох окремих систем (наприклад, для керування витратами, складськими запасами тощо), залучати нові кадри для їхньої підтримки, потрібна всього одна система та один-два співробітники.

Прозора робота з інформацією

Будь-які дані та бізнес-процеси легко контролювати: щодня та навіть щохвилини відстежувати нові замовлення, товарні залишки, фінансові надходження, планувати закупівлю сировини тощо. Завдання залежать від специфіки діяльності компанії.

Автоматизація

Легко створювати уніфіковані звіти та аналітику, що дає змогу відійти від ручного збирання та обробки даних (наприклад, із використанням електронних таблиць).

Продуктивна робота

Співробітники та керівництво витрачають менше часу на рутину й можуть зосередитися на більш важливих для бізнесу завданнях.

Просте масштабування

Вихід на нові ринки, відкриття додаткових офісів чи зростання штату — все це легко реалізує сучасна ERP-система (Україна).

Захист даних

Доступ до інформації, що зберігається централізовано, простіше контролювати та обмежувати.

Задоволені клієнти

Пришвидшення роботи з даними дає змогу приділити більше уваги поліпшенню клієнтського сервісу, отримати більше можливостей для залучення нових та утримання наявних клієнтів.

 

Хочете дізнатися більше про те, яка саме ERP-система підходить вашому бізнесу? Напишіть нам.

 

Безкоштовна консультація

Наші експерти підберуть найкраще рішення