Наш блог

Порівняння акселератор та інкубатора стартапів

Життя стартапа може бути самотнім. Навіть із зростаючою командою, десятками клієнтів і друзів, які вас підтримують, легко почуватися самотнім, якщо ви не знаєте, як розвивати свій бізнес.

На щастя, організації та інвестори в усьому світі розробили інтенсивні бізнес-програми для боротьби з цією самотністю та забезпечують наставництво, навчання та підтримку. Більшість стартапів мріють про те, щоб їх прийняли в програму менторства світового рівня та мали шанс залучити відомих інвесторів, але не знають різниці між двома основними варіантами фінансування, які надають такі можливості: акселераторами та інкубаторами.

АКСЕЛЕРАТОР VS. ІНКУБАТОР: ЯКА РІЗНИЦЯ?

Інкубатори стартапів допомагають підприємцям вдосконалювати свої бізнес-ідеї та будувати свою компанію з нуля.
Акселератори стартапів – це інтенсивні дво-тримісячні програми, які залучають стартапи (з постійною командою, мінімальним життєздатним продуктом і визначеним профілем клієнта) для прискорення зростання їхнього бізнесу. Акселератори зазвичай включають процес відбору стартапів. Після прийняття стартапи отримують навчання, наставництво, професійне коло спілкування та потенційне фінансування.


АКСЕЛЕРАТОР VS. ІНКУБАТОР

ЧИ ГОТОВИЙ ВАШ БІЗНЕС ДО АКСЕЛЕРАТОРА?

Чи підходить вам акселератор? Якщо ви думаєте про те, щоб подати заявку на стартап-акселератор, поставте собі такі запитання, щоб дізнатися, чи готовий ваш бізнес.

 • Ви швидко ростете? Якщо ваша компанія неймовірно швидко залучає клієнтів (і співробітників!), ви, ймовірно, готові до запуску на акселераторі, щоб вивести свій бізнес на новий рівень.
 • Чи готові ви до експертного наставництва? Чи можете ви сформулювати тривоги, що до свого бізнесу? Якщо у вас є чіткі запитання без відповідей, на які можуть відповісти лише експерти, настав час для акселератора.
 • Чи є у вас мінімально життєздатний продукт (MVP)? Акселератори призначені лише для компаній, які створили та продали MVP.
 • У вас є клієнти та сформований профіль клієнта? Акселератори приносять користь компаніям, які знають, кому вони продають, і готові провести широкі дослідження, щоб поглибити профілі цих клієнтів.
 • Чи хотіли б ви переїхати? Багато акселераторів наполягають на фізичному переміщення, щоб повною мірою скористатися їхніми ресурсами та пропозиціями — можливо, це невелика жертва заради більшої винагороди за розвиток вашого бізнесу.
 • Чи можете ви собі це дозволити? Хоча акселератори надають певне фінансування, вони не обов’язково платять за вашу участь у програмі. Переконайтеся, що ваша команда та бізнес можуть дозволити собі виділити кілька інтенсивних місяців, щоб зосередитися на зростанні.

Процес прийняття стартапу до акселератора

 

Програми-акселератори циклічно приймають стартапи пакетами, що означає, що щороку виділяється від 45 до 90 слотів. У більшості акселераторів процес подачі заявок відбувається поетапно:

 • Подача заявки. В формі подачі заявки запитуватимуться деталі щодо ідеї стартапу, ринку, мотивації, команди та інших аспектів, життєво важливих для успіху.
 • Оцінки інвестиційної придатності. Перспективні команди з етапу попереднього відбору переходять до оцінки інвестиційної придатності, потенційного доходу та загальної потужності пропозиції продукту/послуги.
 • Інтерв’ю. На цьому етапі акселератор дуже зацікавлений, але хоче знати про команду, продукт і мотивацію. Процес співбесіди зазвичай займає 20-30 хвилин.
 • Оцінка. Стартапи надають документи, які підтверджують їхні заяви про доходи, юридичний статус або будь-які претензії щодо компанії.
 • Прийняття. Після завершення остаточної оцінки інвестиційний комітет збирається, щоб остаточно визначити, куди буде спрямовано фінансування протягом 12-16-тижневої програми. Приблизно 30-60% команд, які пройшли етап оцінювання, отримають фінансування.

ПЕРЕВАГИ АКСЕЛЕРАТОРА

Переваги, які приходять від розміщення групи талановитих стартапів, інвесторів і осіб, які приймають бізнес-рішення, в одному кампусі очевидні:

 • Єдині у своєму роді можливості для знайомств та спілкування. Отримайте доступ до можливостей спілкування із відомими компаніями та впливовими особами.
 • Індивідуальне керівництво від серійних підприємців та інвесторів. Акселератори працюють з ангелами, венчурними капіталістами та досвідченими засновниками – вони навіть можуть інвестувати в прискорені стартапи наприкінці програми.
 • Співпраця та партнерство з інноваційними стартапами. Більшість стартапів стикаються з подібними проблемами із залученням клієнтів або керуванням командою – акселератори дають вам шанс навчитися долати перші труднощі разом.

Також тут є капітал. Більшість акселераторів дають випускникам $20 000-$80 000

 

ІНКУБАТОРИ СТАРТАПІВ

Інкубатори більш відкриті, ніж акселератори, і зазвичай не призначені для швидкого прискорення росту. Натомість інкубатори зрощують та наставляють стартапи протягом більш тривалого періоду часу — понад рік.

Хоча акселератори хочуть приділяти пильну увагу кожному стартапу, інкубатори надають одноразову допомогу з юридичними та бізнес-послугами та допомагають перетворити концепцію на продукт, який відповідає ринку.

Інкубатори зазвичай надають офісні приміщення та консультації експертів, але використовують більш невимушений підхід. Тут немає інтенсивної програми – лише атмосфера співпраці та підтримки за потреби.

Чи підходить інкубатор для мого стартапу?

Якщо ваша компанія не готова приєднатися до програми акселератора, інкубатор може стати підходящим рішенням.

Інкубатори допомагають стартапам вирішувати технічні та дизайнерські проблеми під час створення продукту, навчитися продуктивно працювати та створити успішну команду.

Інкубатори також допомагають стартапам, які не мають досвіду роботи з венчурним стартапом або стикаються з юридичними та операційними проблемами, пов’язаними зі структурою компанії тощо.

Інкубатори зазвичай не вимагають власного капіталу або не роблять такого сильного акценту на результат, як акселератори, але і не пропонують інвестиції. Це все компроміс.

ПІДВОДЯЧИ ПІДСУМОК: ЯКЩО ВАША КОМПАНІЯ ЗНАХОДИТЬСЯ НА ДУЖЕ РАННІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ І ПОТРЕБУЄ ДОПОМОГИ, ЩОБ ПОДОЛАТИ СТАДІЮ ІДЕЇ, ІНКУБАТОР КРАЩЕ ПІДХОДИТЬ, НІЖ АКСЕЛЕРАТОР.

ПРОЦЕС ПОДАЧІ ЗАЯВКИ

Процес подачі заявок на інкубатори не такий конкурентоспроможний, як на акселератори. Вони часто зосереджуються на просуванні місцевих стартапів і покращенні бізнес-екосистеми регіону.

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ

Інкубатори традиційно не пропонують капітал для стартапів, натомість пропонують офісні приміщення, менторство та партнерські можливості. Оскільки капітал не надається, інкубатори не вимагають отримання частки в бізнесі компанії.

АКСЕЛЕРАТОР ЧИ ІНКУБАТОР: ЯК ОБРАТИ?

Вибір залежить від двох основних речей: (1) що ви шукаєте та (2) на якому етапі перебуває ваша компанія.

Якщо ви зрілий стартап і потребуєте грошових інвестицій для стимулювання зростання, акселератор — найкращий варіант.

Компаніям на ранніх стадіях або тим, хто вперше заснував компанію самостійно, краще працювати під керівництвом інкубатора.

ТРИВАЛІСТЬ СТАРТАП-ІНКУБАТОРА ТА АКСЕЛЕРАТОРА


Тривалість стартап-інкубатора та акселератора

ПІДСМОК


Акселератор VS Інкубатор

Джерела

https://masschallenge.org/article/accelerators-vs-incubators

https://blog.hubspot.com/sales/accelerators

Безкоштовна консультація

Наші експерти підберуть найкраще рішення