Наш блог

Фреймворк або CMS. Частина 2

Спробуємо провести аналогії розробки сайтів із будівництвом. Використання CMS схоже на будівництво з використанням готових конструкцій, іноді навіть цілих кімнат. На противагу цьму – розробка на PHP фреймворку схоже на побудова з використанням блоків. В свою чергу розробка на PHP – будівництво з використанням цегли. Відразу хочеться відзначити, що використання чистого PHP при написанні сайтів не виправдано – оскільки цей процес займає дуже багато часу.

Розробку сайтів на CMS ми розглядали у попередній частині статті. Давайте розберемося, як відбувається створення сайтів при використанні фреймворку. PHP фреймворк – це набір готових конструкцій та модулів, які прискорюють розробку сайтів та web-застосунків.


PHP фреймворки

Отже переваги використання фреймворків:

 • Гнучкість розробки;
 • Висока швидкість роботи програм та сайтів, порівняно з сайтами на CMS. При розробці з використанням фреймворків в структуру сайту включається лише потрібний функціонал. Все, що знадобиться у майбутньому, буде додано при необхідності;
 • Всі готові конструкції, що входять до фреймворку, на етапі створення проходять перевірку програмістів з високим знанням мови програмування та фреймворку. Це гарантує високу якість та хорошу продуктивність майбутніх сайтів;
 • На відміну від написання сайтів на чистому PHP, використання фреймворку значно прискорить розробку;
 • Використання перевіреного коду гарантує запобігання можливим збоям у подальшій роботі системи, що можливо при написанні коду на чистому PHP;
 • Легкысть додавання та нарощування майбутнього функціоналу, на відміну від CMS.

Основні переваги описали. Давайте поглянемо, якщо до недоліків.

Основний недолік – для створення сайту з використанням фреймворка, людина має вміти програмувати. Тобто для створення сайту потрібно залучати програмістів.

Вибираючи, на чому саме Ви хочете розробляти свій майбутній інтернет-магазин, необхідно враховувати кілька факторів. Насамперед – це бюджет. Можу спробувати дати кілька порад щодо цього. Якщо ви починаєте освоювати електронну комерцію, збираєтеся займатися невеликою товарною групою і вас дуже обмежений бюджет – краще почати з CMS. Її ви зможете встановити самостійно, або ж замовити послугу установки та базового налаштування. Це не коштуватиме дуже великих грошей, але водночас допоможе заощадити час та гроші у майбутньому. Незважаючи на простоту роботи з CMS,  існує ряд особливостей, які можуть позначитися на подальшій роботі сайту. Тому все ж таки краще довіритися професіоналам.

Якщо ви вже не перший рік в електронній комерції, розміщуєтеся на маркетплейсі або хочете оновити свій інтернет-магазин – краще це робити на фреймворку. Тоді ви зможете відразу усунути всі недоліки старого магазину, такі як:

 • Повільна робота;
 • Незручна система додавання товарів;
 • Погана SEO оптимізація;
 • Складність настроювання акцій тощо.

На даний момент найбільш поширені три PHP фреймворки:

 • Yii;
 • Laravel;
 • Symfony.

У нашій країні найбільшої популярності набув фреймворк Yii 2. На ньому розроблено безліч великих інтернет-магазинів. З цим фреймворком ми працюємо протягом кількох останніх років. Він себе чудово зарекомендував у низці проектів, серед яких: інтернет-магазини, CRM та таск-менеджери.

Безкоштовна консультація

Наші експерти підберуть найкраще рішення