Наш блог

Етапи розробки веб-сайту

Етапи розробки веб-сайту

Етапи розробки веб-сайту

Створення веб-сайту схоже на будівництво будинку: для цього потрібен чіткий план, правильні інструменти та поетапний підхід. Для того, аби проект в інтернеті став успішним, потрібно розуміти основні етапи створення сайту. В даній статті наведено сім основних етапів на шляху створення веб сайтів.

1. Планування та аналіз

Фундамент веб-сайту закладається задовго до того, як починається власне "будівництво". На цьому етапі йдеться про підготовку та стратегію. На даному етапі менеджери проекту та зацікавлені сторони збираються разом, щоб визначити мету та цільову аудиторію веб-сайту. Розглядаються ключові питання: Які цілі сайту? Хто буде його відвідувати? Який контент буде на ньому розміщений? Формується технічне завдання з переліком сторінок та функціоналом. 

Для кращої візуалізації можуть бути створені схеми та прототипи сторінок, які будуть використані при створенні дизайну. Прототипування дозволяє змоделювати шлях користувача для досягнення цілей на сайті. Цілі можуть бути різними - покупка товару, отримання ынформації, або ж скачування застосунку. 

2. Створення дизайну

Після того, як фундамент закладено, настає час втілити сайт у життя візуально. Візуалізація — важливий етап, адже відвідувач, потрапляючи на сайт, насамперед бачить його оформлення. Дизайнер відштовхується від прототипу, що базується на ТЗ, промальовує майбутню структуру, розміщення кнопок, банерів, графічних елементів. В разі редизайну сайту, виконуються аналогічні дії щодо запланованих коригувань.

Також фахівець обирає шрифти, кольорову гаму, які відповідатимуть тематиці сайту. Коли перші сторінки дизайну промальовані, дизайнер відправляє макети на перегляд замовнику, щоб переконатися, що вони відповідають очікуванням клієнта. Коли дизайн повністю готовий, він також відправляється клієнту на погодження. Дуже важливо, щоб всі правки були внесені саме в дизайні, це значно прискорить послудуючу верстку.    

3. Розробка

Після створення дизайну настає етап розробки, на якому сайт стає функціональним. Цей етап поділяється на дві основні частини: фронтенд і бекенд розробка. Фронтенд-розробка передбачає перетворення дизайну в живий сайт за допомогою HTML, CSS і JavaScript. Це та частина сайту, яку бачать і з якою взаємодіють користувачі. Back-end розробка, з іншого боку, стосується того, що відбувається за лаштунками - операцій на стороні сервера, управління базами даних і логіки додатків, часто з використанням таких мов, як Python, PHP або Ruby.

4. Створення контенту

Контент - це король у цифровому світі. Цей етап передбачає створення та інтеграцію текстового контенту, зображень, відео та будь-яких інших медіа, які будуть частиною веб-сайту. Він має вирішальне значення не лише для залучення користувачів, але й для пошукової оптимізації (SEO). Добре продуманий, SEO-дружній контент може допомогти покращити видимість сайту та його ранжування в пошукових системах, таких як Google.

5. Тестування та огляд

Перш ніж запустити сайт, він повинен пройти ретельне тестування. Це включає тестування функціональності, юзабіліті-тестування та тестування на сумісність з різними браузерами та пристроями. Мета полягає в тому, щоб забезпечити безперебійну роботу сайту без помилок. Будь-які проблеми, що виникають під час цього етапу, виправляються, щоб гарантувати, що веб-сайт працює належним чином.

6. Запуск

Етап запуску є кульмінацією всієї важкої роботи. Він передбачає перенесення сайту з локального сервера на "живий" сервер. Тут важливу роль відіграє реєстрація домену та хостинг. Перед запуском проводяться перевірки, щоб переконатися, що все працює належним чином, а потім сайт стає доступним для користувачів.

7. Обслуговування та оновлення

Подорож не закінчується із запуском. Веб-сайти потребують регулярного обслуговування, щоб забезпечити їхню актуальність і безпеку. Це включає в себе оновлення контенту, виправлення будь-яких помилок і додавання нових функцій або елементів дизайну за необхідності. Регулярні оновлення допомагають підтримувати сайт актуальним і цікавим для користувачів.

Висновок

Процес розробки веб-сайту - це складний, але корисний шлях. Кожен етап, від планування до підтримки, відіграє вирішальну роль у створенні успішної присутності в Інтернеті. Розуміючи і поважаючи кожну фазу, розробники і власники бізнесу можуть гарантувати, що їхній веб-сайт не лише чудово виглядає, але й чудово працює в цифровому світі.

 

Безкоштовна консультація

Наші експерти підберуть найкраще рішення